Hakkımızda2018-10-03T17:43:49+00:00

Hakkımızda

15.03.2018 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 7101 sayılı “İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” uyarınca firmaların konkordato alması amacıyla bilgi alabilecekleri, karşılaşabilecekleri sorunlara karşı cevapların yer adlığı sitedir.

Ülkemizde yaşanan olumsuz ekonomik gelişmeler neticesinde firmaların içinde bulunduğu ekonomik krizin aşılması adına kanunen tanınmış olan konkordato müessesinden yararlanılması için hukuki hizmet alınmasında fayda bulunmaktadır. Firmaların ticari hedeflerini ve gelişme taleplerini göz önünde bulundurarak ileride meydana gelmesi muhtemel telafisi imkansız zararlara uğramamaları amacıyla konkordato müessesinden yararlanılması gerekmektedir. Ancak konkordato, borçlunun borçtan kurtulmasını sağlayabileceği gibi doğru uygulanmaz ve hukuki yardım alınmazsa borçluyu iflasa sürükleyebilecektir.

Bununla birlikte, sitemiz içerisinde yer alan makale, mevzuat ve güncel mahkeme kararları sayesinde konkordato sürecine ilişkin her türlü bilgi mevcuttur. Ayrıca, konkordato süreci içerisinde karşılaşabileceğiniz her türlü soruna ilişkin olarak mail veya sitemizde yer alan formun doldurulması suretiyle tarafımıza ulaşılabilmesi de mümkündür.